Oce

Your rating: Brak Average: 4 (1 vote)

Aqua globes – podlewanie w czasie urlopu

Aqua globes – podlewanie w czasie urlopu

W okresie wakacyjnych urlopów często prosimy zaprzyjaźnione sąsiadki o to, by podlewały nasze kwiaty. Nowością na rynku polskim są szklane kule, które po napełnieniu wody i włożeniu ich w donicę systematycznie nawadniają roślinę przez okres 2 tygodni. To świetne rozwiązane a przy tym ładna dekoracja rośliny.

 

Aqua Globes to kule, które są wykonane z dmuchanego szkła są nowością w Polsce. Wśród osób, które miały już szanse je przetestować, są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy, choć okazuje się, że jeśli będziemy postępować zgodnie z instrukcją powinniśmy poszerzyć grono zwolenników Aqua Globes.

W pierwszej kolejności rozpoczynamy od napełnienia kuli wodą. Okazuje się, że czynność ta wymaga precyzji, gdyż otwór jest dość wąski, dlatego to zajęcie dla dość cierpliwej osoby. W związku z tym najlepiej nalewać wodę małym strumieniem. Podczas napełniania kuli należy uważać, by się nie wyślizgnęła z ręki, bo mokre szkło ma do tego tendencję. Wobec tego kulę można trzymać przez kuchenną ściereczkę.

Kolejny krok to wbicie kuli w donicę. Ze względu na fakt, iż możemy natrafić na grudki ziemi, które uniemożliwią wyciekanie wody, najlepiej przed usadowieniem kuli wykonać dziurę w ziemi, na przykład przy użyciu patyka czy ołówka.

Kula działa na takiej zasadzie, że jeśli ziemia się przesuszy, dostaje się do niej powietrze. Wówczas bąbelki powietrza przedostają się do kuli przez szyjkę i wypychają krople wody. Jeśli przed włożeniem kuli ziemia jest przesuszona woda z kuli szybko się opróżni, dlatego warto najpierw roślinę podlać. Woda z Aqua Globes zacznie się wydostawać dopiero, gdy ziemia delikatnie przeschnie.

Kule Aqua Globes są jednakowej wielkości a przecie każda roślina potrzebuje innego nawadniania. Wówczas proces ten możemy zróżnicować rodzajem ziemi. Ziemia lekka szybciej wysycha, dlatego woda z Aqua Globes szybciej się uwolni. W glebie bardziej zwięzłej kula będzie wypuszczać wodę znacznie wolniej.

Przestrzegając tych zasad możemy być pewni, że nasze rośliny nie odczują dotkliwie naszego wyjazdu i będą nadal piękną ozdobą mieszkania.

woda.jpg
Your rating: Brak Average: 4 (1 vote)