Oce

Your rating: Brak

Stół – konieczność czy zbędny wydatek?

Stół – konieczność czy zbędny wydatek?

Stół – mebel z czterema nogami, przy którym można usiąść na krześle i w prawidłowej pozycji pleców zjeść posiłek. Mimo tego nie znajduje się w każdym domu, gdyż został on wyparty przez ławy, znacznie niższe lecz uważane przez wielu za bardziej funkcjonalne.

Stół jest o tyle rzadkim meblem, że wymaga posiadania więcej miejsca i jego zakup wiąże się z kupieniem około 6 krzeseł. Jednak, jeśli miejsce na to pozwala powinniśmy jak najbardziej sobie na niego pozwolić. Mamy wówczas gwarancję, że nasze plecy nie cierpią podczas rodzinnego, świątecznego spotkania.

W zależności od naszych upodobań znaleźć można stół, który najbardziej wpasuje się w nasze mieszkanie. Są bowiem stoły drewniane, których kolor dobrać możemy do barwy naszych mebli, są także stoły ze szklanym blatem, na które decyduje się wiele młodych osób. Krzesła, które są koniecznością przy zakupie stołu tworzą z nim komplet, więc nie ma obaw, że wybierając stół nie będziemy mogli dobrać do niego pasujących krzeseł.

Podczas zakupu stołu przemyśleć trzeba każdy szczegół. Najważniejsze dotyczy jego rozmiarów i funkcjonalności. Jeśli nie mamy dużego salonu, bo tu najczęściej chcemy wstawić ów mebel, możemy pomyśleć o zakupieniu stołu składanego. Na co dzień stół taki pozostaje w małych rozmiarach. Lecz na czas imprezy, na którą zaprosiliśmy gości może być rozłożony, dzięki czemu zmieści się na nim więcej wykwintnych dań.

Skoro już o tym co na stole. Ważne są dekoracje, którymi stół ozdobimy. Jedną z podstawowych jest obrus, który zakładamy podczas uroczystych przyjęć czy serwetka, które na stole mogą leżeć na co dzień.
Ze względu na swą i tak dużą powierzchnię na stole postawić możemy bukiet z kwiatami czy ozdobny świecznik. Stołu jednak nie możemy traktować jako wystawy sklepowej, na której umieścimy wszystko, ramki ze zdjęciami, kwiaty, świeczniki itp. Musi on być bowiem estetyczny i schludny każdego dnia. I przygotowany do tego, by móc siąść przy nim i zjeść na przykład obiad. Bo takie jest przecież jego zadanie.

Your rating: Brak