Wnętrza

Wyciszenie podłogi z paneli

Wyciszenie podłogi z paneli

Panele podłogowe cieszą się dużym zainteresowaniem, a to ze względu na duży wybór, szybki montaż i estetykę nowoutworzonej podłogi.
Wśród paneli istnieją dwa typy: drewniane i laminowane. Te pierwsze, znacznie lepsze są droższe.

Podłoga z paneli należy do podłogi pływającej, bowiem nie jest ona niczym przytwierdzona do podłoża.

Wybór koloru ścian do pomieszczenia

Wybór koloru ścian do pomieszczenia

Decyzja o pomalowaniu mieszkania już przesądzona, teraz pora wybrać odpowiednie kolory. W związku z faktem, iż malowanie urządza się raz na kilka lat, najczęściej 5, i że kolory mają duże znaczenie dla naszego samopoczucia, tym bardziej zależy nam na tym, aby po pomalowaniu przebywało się nam we własnym mieszkaniu jak najlepiej.

Farba, ale jaka?

Farba, ale jaka?

Malowanie mieszkania jest już zaplanowane, teraz czeka nas wybór farby. No właśnie, i tu pojawia się pytanie: jaką farbę wybrać? Producenci bowiem prześcigają się w zapewnieniach, że to właśnie ich farba jest najlepsza. Czym wobec tego kierować się podczas wyboru?

Pokój dla dzieci – fototapety

Pokój dla dzieci – fototapety

Lata 80. to okres, w którym prawie w każdym domu na ścianach znajdowały się w zależności od upodobań i tego, co akurat w sklepie się znajdowało, krajobrazy górskie, morskie czy leśne. Wraz z otwarciem granic i pojawieniem się na sklepowych półkach większej ilości asortymentu, fototapety stały się symbolem kiczu, co powodowało ich zrywanie ze ścian i malowanie ich.

Oświetlenie do salonu

Oświetlenie do salonu

Nawet najpiękniej urządzony salon bez właściwie dobranego oświetlenia nie odda swojego piękna. By zatem zadbać o każdy szczegół, dzięki któremu nasze wnętrze będzie dopracowane do perfekcji, przemyśleć trzeba dokładnie wybór żyrandola, lampy, kinkietów czy plafonów.

lampy.jpg

Dekoracje na ściany

Dekoracje na ściany

Już sama zmiana koloru ścian sprawia, że pomieszczenie staje się zmienione. Jest tym bardziej oryginalne, kiedy zdecydujemy się na odważne kolory. W zapomnienie odeszły już białe ściany czy jeszcze większe, za przeproszeniem, paskudztwo, jak wzorki na ścianie robione wałkami.

struktura.jpg

Fototapety

Fototapety

Fototapety większości osób w okolicy od 30. roku życia kojarzą się z krajobrazami, jakie dominowały w latach 80. w niejednym domu i mieszkaniu. Te najbardziej popularne przedstawiały palmę na plaży a w tle morze, któż z nas ich nie pamięta?

fototapeta.jpg