Dom wszystkie

Mała i funkcjonalna łazienka

Mała i funkcjonalna łazienka

Kiedy nasza łazienka jest mała z trudem wyobrażamy sobie jej urządzenie. Musi się w niej przecież znaleźć muszla klozetowa, umywalka, pralka, wanna lub prysznic. Między nimi potrzebujemy mieć trochę miejsca, by poruszanie się w łazience w ogóle było możliwe.

Jak wybrać funkcjonalny zlewozmywak?

Jak wybrać funkcjonalny zlewozmywak?

Jednym z podstawowych wyposażeń kuchni jest zlewozmywak, który w każdej kuchni musi zaistnieć. Także w tej, w której naczynia zmywa zmywarka.

O jego miejscu trzeba pomyśleć już podczas wykonywania instalacji wodnej, późniejszej bowiem zmiana miejsca wiąże się z przeróbkami, co jest czaso- i pracochłonne.

Wyciszenie podłogi z paneli

Wyciszenie podłogi z paneli

Panele podłogowe cieszą się dużym zainteresowaniem, a to ze względu na duży wybór, szybki montaż i estetykę nowoutworzonej podłogi.
Wśród paneli istnieją dwa typy: drewniane i laminowane. Te pierwsze, znacznie lepsze są droższe.

Podłoga z paneli należy do podłogi pływającej, bowiem nie jest ona niczym przytwierdzona do podłoża.

Wybór koloru ścian do pomieszczenia

Wybór koloru ścian do pomieszczenia

Decyzja o pomalowaniu mieszkania już przesądzona, teraz pora wybrać odpowiednie kolory. W związku z faktem, iż malowanie urządza się raz na kilka lat, najczęściej 5, i że kolory mają duże znaczenie dla naszego samopoczucia, tym bardziej zależy nam na tym, aby po pomalowaniu przebywało się nam we własnym mieszkaniu jak najlepiej.

Układanie paneli

Układanie paneli

Panele podłogowe cieszą się dużym zainteresowaniem a to ze względu na bogatą ofertę kolorów i wzorów, prosty montaż i ładny efekt końcowy. Do wyboru mamy panele drewniane i laminowane.

Gładź gipsowa

Gładź gipsowa

Jeszcze do niedawna nierówne ściany były normą w polskich mieszkaniach. Obecnie są niedopuszczalnym wykroczeniem, dlatego w nowym budownictwie ściany są gładkie niczym tafla lustra.

Farba, ale jaka?

Farba, ale jaka?

Malowanie mieszkania jest już zaplanowane, teraz czeka nas wybór farby. No właśnie, i tu pojawia się pytanie: jaką farbę wybrać? Producenci bowiem prześcigają się w zapewnieniach, że to właśnie ich farba jest najlepsza. Czym wobec tego kierować się podczas wyboru?

Stół – konieczność czy zbędny wydatek?

Stół – konieczność czy zbędny wydatek?

Stół – mebel z czterema nogami, przy którym można usiąść na krześle i w prawidłowej pozycji pleców zjeść posiłek. Mimo tego nie znajduje się w każdym domu, gdyż został on wyparty przez ławy, znacznie niższe lecz uważane przez wielu za bardziej funkcjonalne.

stół.jpg

Remont mieszkania

Remont mieszkania

Remont mieszkania najczęściej wykonujemy w okresie wakacyjnym, uważając, że ten czas jest najbardziej odpowiedni. Podobnie myślą inni, zatem jeśli chcemy wynająć firmę remontową, musimy ustalić termin z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

remont.jpg

Biokominek - kominek do każdego mieszkania

Biokominek - kominek do każdego mieszkania

Wielu nam marzy się kominek, przy którym spędzimy spokojny zimowy wieczór wczytując się w ciekawa książkę lub z kieliszkiem wina w towarzystwie naszego partnera. Jeszcze do niedawna marzenia jego posiadania nie mogły być spełnione ze względów technicznych, bowiem do posiadania kominka potrzebny był po prostu komin.

plomien.jpg